bratislavskyregion.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Bratislavský región - informačný portál

Akcie 1-20 z 534

AKCIE A PODUJATIA a okolie

Panna Jana a Čajka

17.1. - 17.1.2017 / 19:00

Miesto konania: Dostojevského rad 7
Stefan Canev: PANNA JANA A ČAJKA(komédia a monodráma) Dve jednoaktovky „Druhá smrť Jany z Arcu“ a „Peklo-to som ja“ žijúceho bulharského autora spojené do jedného predstavenia. Komédia o Panne Jane je o tom, ako sa stretne herečka, kat a boh v jednej cele. Tešiť sa môžete na mnoho komických situácií, na texty piesní od Ľubomíra Feldeka, hudbu Miloša Janouška (z kapely Jednofázové kvasenie) a spev Mirky Partlovej. Druhá jednoaktovka má naopak výrazne dramatický až tragický nádych. Uvidíte hereckú kreáciu Judity Hansman, ktorá stvárni postavu herečky, ktorej zničil celý život minulý režim. Preklad: Emil Kudlička a Jana Borisova,Texty piesní: Ľubomír Feldek, Hudba: Miloš Janoušek, Hudobná spolupráca: Miro Nemec, Účinkujú: Mirka Partlová, Miroslav Málek, Andrej Kováč, a Judita Hansman Réžia: Štefan Korenči Dĺžka predstavenia: 130 min. s prestávkou Zľavy je možné uplatniť len v pokladnici Malá scéna.

Panna Jana a Čajka

Comedy talk show F(L)ÓÓR

17.1. - 17.1.2017 / 20:00

Miesto konania: Námestie SNP 488/30
Dátum/Date: 17.01.2017 o 20.00 hMiesto konania/Place of event: Gorila.sk Urban Space, Námestie SNP 30, Bratislava Popis/Description:  Darčeky rozdané, Nový rok oslávený, tak prečo si nepripiť ešte aj na F(L)ÓÓRe, ktorý samozrejme pokračuje aj v roku 2017. 18-te vydanie bude v znamení chytrých, krásnych, talentovaných žien. A my máme z toho radosť. No, veď posúďte sami:  Hostia:  Gabriela Marcinková je niekoľkonásobná majsterka Slovenska v behu cez prekážky. Pre problémy s chrbticou však kariéru športovkyne ukončila a vrhla sa na herectvo. Dnes patrí medzi najobsadzovanejšie herečky u nás ale aj u susedov v Česku. Hrá v divadle, v seriáloch i filmoch. Gabiku dokonca objavil už aj Hollywood.  Petra Toth je umelkyňa, ktorej šperky nosia snáď všetky slovenské celebrity. Jej poznávacím znamením, okrem čiernych očí je ľudový motív. Jej šperky sú nápadité, originálne, ale zároveň veľmi nositeľné. Najnovšie jej návrhy vidno na pančuchách známej slovenskej značky Bepon.  Peter Cmorik oslavuje 10 rokov na slovenskej scéne populárnej. Potom, ako vyhral Superstar sa naplno vrhol do muziky a ako jeden z mála víťazov talentových šou aj uspel.  Diana Fabiánová je uznávaná dokumentaristka. V očiach verejnosti najviac zarezonoval film o ženskom cykle. Najnovšie však robí aj niečo iné. S obrovskou odozvou organizuje party pre nezadaných. Aj vďaka nej možno Slovensko nevymrie.  Dano Čistý je stand up komik, ktorý pôsobí na pódiu, ako spomalený film. Zdanie však klame, jeho vtipy sú chytré, trefné, často až trojzmyselné. Viac info na: FB udalosť Vstupné/Entry: 10,00 EUR / voľné sedenieZľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Comedy talk show F(L)ÓÓR

VIBRATOR-PLAY

17.1. - 17.1.2017 / 19:00

Miesto konania: Viedenská cesta 10
Miesto konania: Divadlo Aréna, Viedenská cesta 10, BRATISLAVA   Sarah Ruhl: Vibrator-play hra o vášni, pravej láske a orgazmoch Americká autorka Sarah Ruhl, finalistka prestížnej Pulitzerovej ceny a Tony awards prináša divácky atraktívny príbeh zo začiatku dvadsiateho storočia v hre Vibrator-play.Uznávaný gynekológ Doktor Givings sa rozhodne vynájsť liečebnú metódu, ktorá pomôže ženám v boji s hystériou. Na základe svojich pokusov a pod vplyvom Edisonovej elektrifikácie dospeje k významnému objavu, ktorý má upokojiť ženskú dušu i telo – vibrátor. Poctivú liečbu podstupuje rozmaznaná Sabrina Daldryová, extrovertný umelec Leo a napokon i samotná lekárova manželka Catherine.Konzervatívne spoločenské konvencie narážajú v komických situáciách na prvé lastovičky moderného sveta, prekvapivo nespútané emócie, ktoré majú za následok vtipné nedorozumenia, no atmosféra ostáva naďalej romantická. Rozkošný príbeh v nádherných historizujúcich kostýmoch francúzskeho výtvarníka Georgesa Vafiasa režíruje Juraj Bielik, ktorý vytvoril v Divadle Aréna úspešné inscenácie Írska kliatba a Closer. Réžia: Juraj BielikHrajú:Dr. Givings: Michal JánošCatherine Givings: Dominika KavaschováSabrina Daldry: Natália PuklušováAnnie: Karin HayduLeo Irving: Ján JackuliakElizabeth: Mara LukamaPán Daldry: Gregor Hološka

VIBRATOR-PLAY

NOVOROČNÉ BLAHOŽELANIE - MARCELA LAIFEROVÁ

17.1. - 17.1.2017 / 15:00

Miesto konania: Rovniankova 3
Miesto : DK Zrkadlový háj , 17.01. 2017 o 15:00 h.   NOVOROČNÉ BLAHOŽELANIE - MARCELA LAIFEROVÁ   Marcela Leiferová a jej šansónový večer, ktorým príde navodiť úžasnú atmosféru a popriať tak všetko najlepšie do Nového roku.  Bez nároku na zľavu.

NOVOROČNÉ BLAHOŽELANIE - MARCELA LAIFEROVÁ

Slovenská filharmónia, cyklus HS

17.1. - 17.1.2017 / 19:00

Miesto konania: Námestie Eugena Suchoňa 100/1
Dátum: Utorok 17.01.2017 19.00 hMiesto: Malá sála SF, BratislavaCena vstupenky: 8 € Šostakovič, SchnittkeMoyzesovo kvartetoDaniela Varínska klavírRobert Roth hovorené slovo   Robert Roth číta z pamätí D. Šostakoviča Dmitrij Šostakovič    Sláčikové kvarteto č. 3 F dur, op. 73Alfred Schnittke    Klavírne kvinteto3. sláčikové kvarteto Dmitrija Šostakoviča vzniklo tesne po 2. svetovej vojne bok po boku s 9. symfóniou. Stalinská cenzúra bola v tom čase tvrdá a nekompromisná voči prejavom takzvaného buržujského formalizmu a elitárstva, takže Šostakovič v záujme dielo úspešne voviesť do sveta označil každú z piatich častí vlasteneckými podtitulmi. Pointa diela však tkvie v expresivite a odhodlaní čeliť zvrátenosti režimu. Túto expresivitu prebral po Šostakovičovi jeho tvorivý „dedič“ Alfred Schnittke. Jeho trudnomyseľné Klavírne kvinteto je jedným z najosobnejších diel v novodobých dejinách, motivovaných stratou najbližšej osoby – Schnittkeho matky. Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.Zľavy: 40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu.

Slovenská filharmónia, cyklus HS

Všetko o ženách

17.1. - 17.1.2017 / 19:00

Miesto konania: Tyršovo nábrežie
Miesto konania: Loď - Divadlo v podpalubí, BratislavaCena/Price: 11,- € Popis/Description: Úchvatná komédia jedného z najhrávanejších súčasných autorov, Chorváta Mira Gavrana (preklad J.Jankovič).V piatich príbehoch nazeráme do duše ženy, do jej pocitov, do sveta intríg, ľúbostných sklamaní, ale aj šteklivých tajomstiev. Skvelý herecký trojkoncert pomôže mužom odhaliť všetko, čo chceli vedieť o ženách, no báli sa opýtať. Réžia: Minim F. Otzow Hrajú: A. Karnasová, B. Ondrejková, A. Zimányi-Profantová Predstavenie je prístupné od 16 rokov.Ticketportal nezodpovedá za zmenu účinkujúcich. Zmena programu vyhradená.

Všetko o ženách

Bohyňa vo vani

17.1. - 17.1.2017 / 19:30

Miesto konania: Michalská 5
Miesto konania/Place of event: Divadlo LA KOMIKA, Michalská 5, Bratislava  Bohyňa vo vani - komédia o tom ako si Ľudovít Štúr poradí s dvoma gangstermi súčastnosti. Každá doba prináša čosi nové a krásna žena vo vani robí divy ... Autor a réžia: Karol VosátkoÚčinkujú: Peter Brajerčík, Štefan Martinovič a Renáta Ryníková Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do sály.Ak sa vstupenky nevypredajú v predpredaji, dajú sa zakúpiť aj hodinu pred predstavením v pokladni divadla. Predstavenie nie je vhodné pre divákov mladších ako 15 rokov. Zľavy pre deti, študentov, dôchodcov, zťp: bez nároku na zľavy.

Bohyňa vo vani

MILUJEM SVOJ MOBIL

17.1. - 17.1.2017 / 19:30

Miesto konania: Františkánske nám. 7
Miesto konania/Place of event: Divadlo GUnaGU, Františkánske námestie 7, Bratislava MILUJEM SVOJ MOBIL(Americká jazda) Komédia o ne / komunikácii. Potrebujeme ešte priateľov, manželky, milencov, milenky, keď máme svoje smartfóny? Nikdy v dejinách ľudia tak veľa nekomunikovali ako dnes a možno ešte nikdy neboli takí osamelí... Bláznivá komédia Milujem svoj mobil rieši nielen erotiku pomocou mobilu, ale aj možnosť, či sa dá dovolať bohu a čosi si od neho priať, až po ozajstnú svadbu s vaším mobilným miláčikom. Viliam Klimáček svoju „road movie“ komédiu umiestnil do starého Cadillacu, v ktorom štyria Slováci (šofér, farár, študent a manažér) idú autom cez Ameriku. Hoci majú dovolenku, každý pred čímsi uteká – pred veriteľmi, pred manželkou, pred sebou samým... a stále telefonuje, telefonuje, telefonuje... Hrajú: Viktor Horján, Roman Pomajbo, Martin Meľo, David Hartl Autor a réžia: Viliam KlimáčekScéna: Peter JankůKostýmy: Renata Ormandíková Dĺžka predstavenia: 90 minút bez prestávky Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do sály.Ak sa vstupenky nevypredajú v predpredaji, dajú sa zakúpiť aj hodinu pred predstavením v pokladni divadla.

MILUJEM SVOJ MOBIL

SUZI BRICELJ …z ďalekej krajiny

11.1. - 12.2.2017

Miesto konania: TOTO! je galéria, Moskovská 29, Bratislava
otvorenie výstavy – streda 11. 1. 2017 o 18.00 hod. Príbehy ilustrácii Suzi Bricelj nájdete na stenách TOTO! je galérie na Moskovskej ul. 29 v Bratislave od 11. 1. 2017 od 18:00 hod. Prednáška a diskusia s autorkou prebehne v priestoroch TOTO! je galéria vo štvrtok 12.1. 2017 o 18:00 hod. Do jej ilustrácií sa stačí ponoriť, zadívať sa na ne spolu s deťmi – a je vám pri čítaní príbehov, hm... jednoducho dobre. Suzi Bricelj totiž tvorí svoje obrázky tak, akoby vchádzala do detskej izby, prispôsobuje ich uhlu pohľadu „malých ľudí“, ktorí sa pozerajú na svet „zdola“: maľuje tak, akoby si k nim vždy čupla, vidí tak, ako vidia ony. Študovala aj v Bratislave – v ateliéri Prof. Ľubomíra Longauera, do dnešného dňa tu má väzby, Slovensko často navštevuje. Škoda, že slovenský čitateľ nemá väčší priestor na to, aby dokázal bez znalosti jazyka spojiť obsah príbehov s ilustráciou – takmer žiadna z jej knižiek doposiaľ nevyšla v našom preklade. Preto možno netuší, aké blízke môže byť prežívanie detí (a rodičov, čo si s nimi čítajú) na Slovensku a v Slovinsku, či už v historizujúcich príbehoch, alebo v tých súčasných. Skúsili sme preto vystaviť jej ilustrácie tak, aby „rozprávali“ samé: v spletencoch príbehov, ktoré nepotrebujú slová na to, aby im divák porozumel. Či ešte lepšie – aby si z nich vytvoril svoj vlastný fantazijný sled. Suzi Bricelj patrí k rozprávačom príbehov: to, čo je v knižke napísané, to čitateľ nájde aj na jej obrázkoch. Ako ilustrátorka sa nepresadzuje na úkor spisovateľa, nemá ambície prevalcovať ho, súťažiť s ním. Má vzácnu vlastnosť – skromnosť, a preto nepotrebuje samoúčelne nadstavovať príbeh, vnášať do neho ďalšie a ďalšie prvky. A predsa je rozpoznateľná: jasnosťou, teplou farebnosťou, čitateľnosťou tvarov a figúr. Jej štylizácie sú jednoduché, ale nie prvoplánové. Pracuje s gestom, jej postavy sa vzájomne dotýkajú, často z banálnej situácie vytvorí vtip, to všetko najčastejšie tradičnou technikou akrylu. Suzi Bricelj je zároveň prvou zahraničnou autorkou, ktorá vystavuje v TOTO! je galéria – galérii, ktorá je špecializovaná na knižné ilustrácie. Doposiaľ sme v jej priestoroch vystavovali výlučne slovenských autorov, touto výstavou začíname novú tradíciu. Súčasťou výstavy bude aj diskusia s autorkou o ilustrácii v Slovinsku a na Slovensku a výstava detského časopisu Ciciban. S jej ilustráciami sa v tomto ročníku stretnú aj čitatelia slovenského detského časopisu Slniečko.

SUZI BRICELJ …z ďalekej krajiny

Ozzy

11.1. - 17.1.2017 / 15:50

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 14:10, 15:30, 16:25, 12.1., 13.1., 16.1., 17.1. - vždy o 15:50, 14.1., 15.1. - 13:40, 15:50, Rýchlo a chlpato! Ozzy je priateľský pes bígl, ktorý žije idylickým životom v rodine Martinsovcov. Jeho majitelia sa ale musia presunúť za pracovnými povinnosťami do Japonska. Má to jeden háčik: pes s nimi nesmie cestovať.. Martinsovci sa teda rozhodnú, že Ozzyho dajú do luxusného hotela pre psíkov. Hotel nesie honosné meno Modrá zátoka. Po odchode rodiny však Ozzy zistí, že toto „perfektné“ miesto je len zásterkou jeho majiteľa. Práve ten vozí psov do skutočnej Modrej zátoky, čo je vlastne väzenie pre psov, ktoré zároveň aj psi riadia. Ozzy sa rozhodne naplánovať útek a v štichu nenechá ani svojich nových psích priateľov Chestera, Fronkeho a Doca. Z väzenia sa musí utiecť nenápadne, ale hlavne rýchlo a chlpato! Hrajú: Dani Rovira, José Mota, Michelle Jenner, Carlos Areces, Fernando Tejero, Elsa Pataky, Guillermo Romero

Ozzy

Pasažieri

11.1. - 17.1.2017 / 18:40

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 16:20, 17:20, 18:20, 20:50, 12.1. - 17.1. - vždy o 18:40, 20:10, 21:10, Nový sci-fi film od režiséra filmu Kód enigmy. Vesmírna loď Avalon putuje vesmírom s jasným cieľom - nájsť nový domov piatim tisíckam pasažierov hibernujúcich na jej palube. Po poruche systému sa však dvaja z nich nečakane prebudia o 90 rokov skôr. Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence), medzi ktorými postupne vzniká niečo viac než priateľstvo, sa snažia vyriešiť záhadu poruchy, ktorá ich prebudila. Zisťujú však, že loď je v obrovskom nebezpečenstve. Podarí sa im zachrániť životy spiacich cestujúcich? Hrajú: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen, Laurence Fishburn

Pasažieri

Assassins Creed

11.1. - 17.1.2017 / 20:00

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 13:40, 15:35, 16:10, 18:00, 20:00, 12.1., 13.1., 16.1., 17.1. - 16:10, 20:00, 14.1., 15.1. - 13:35, 16:10, 20:00, Osud ti koluje v žilách. Usvedčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovoľne vyslobodený z cely smrti len preto, aby sa stal súčasťou storočného boja medzi asasínmi, templármi a španielskymi inkvizítormi. Jeho novým väzením sa stáva tajné zariadenie Abstergo vybavené revolučnou technológiou Animus, ktorá odhaľuje v ľudskej DNA genetické spomienky a tým umožňuje vrátiť sa a prežiť spomienky predkov, ktoré boli doteraz stratené v minulosti. Callum sa vďaka Animusu prepojí so svojím predkom žijúcim v Granade a Seville v období španielskej inkvizície v 15. storočí. Volá sa Aguilar de Nerha a je členom bratstva asasínov, ktoré už niekoľko storočí vedie skrytú vojnu s templármi, svojimi odvekými nepriateľmi. Tajná organizácia asasínov sa zaviazala chrániť slobodnú vôľu ľudstva a snaží sa zabrániť tomu, aby sa templári s pomocou inkvizície zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Raja. A práve tento artefakt je podľa presvedčenia templárov nástrojom na ovládnutie celého sveta. Film Assassin's Creed vznikol na základe rovnomennej slávnej hernej série. Popri Michaelovi Fassbenderovi sa vo filme predstavia aj ďalší uznávaní herci Marion Cotillard, Jeremy Irons a Brendan Gleeson. Hrajú: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Khalid Abdalla, Michael K. Williams

Assassins Creed

Collateral Beauty: Druhá šanca

11.1. - 17.1.2017 / 18:10

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 16:50, 19:00, 21:10, 12.1. - 17.1. - vždy o 15:40, 18:10, 20:20, Všetci sme prepojení. Všetkých nás niečo spája, láska, čas, smrť. Tieto tri veci spájajú všetky ľudské bytosti na Zemi. Túžime po láske, chceme viac času a bojíme sa smrti. Howard (Will Smith) je skvelý, kreatívny a charizmatický muž. Kedysi miloval život, teraz ho nenávidí. Zažije rodinnú tragédiu a stiahne sa do ústrania. Jeho kamaráti zostavia drastický plán, ako ho z ťažkej situácie dostať skôr, než stratí úplne všetko. Dotlačia ho do krajnosti, donútia ho čeliť pravde prekvapivými a hlboko ľudským spôsobom. Film nakrútil oscarový režisér David Frankel, známy aj z našich kín (Diabol nosí Pradu, Marley a ja, Životná šanca). Odhaľuje, ako i tá najväčšia strata môže priniesť krásne momenty a ako sa láska a smrť v živote prepletajú... Hrajú: Will Smith, Keira Knightley, Kate Winslet, Edward Norton, Naomi Harris, Hellen Mirren, Michael Peña

Collateral Beauty: Druhá šanca

Fantastické zvery a ich výskyt

11.1. - 17.1.2017 / 14:20

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 15:50, 12.1. - 17.1. - vždy o 14:20, Spisovateľka a autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová, vás pozýva zažiť novú éru sveta čarodejníkov. Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... Hrajú: Eddie Redmayne, John Voigh, Colin Farrell, Ron Perlman, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Ezra Miller, Samantha Morton, Jenn Murray

Fantastické zvery a ich výskyt

Manžel na hodinu

11.1. - 17.1.2017 / 16:50

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 18:30, 21:00, 12.1. - 17.1. - vždy o 16:50, 19:10, Voľné pokračovanie úspešnej komédie Hodinový manžel. Manžel na hodinu je pokračovaním úspešnej českej komédie z roku 2014 Hodinový manžel. Sleduje ďalšie osudy štvorice hráčov vodného póla z Nymburku, ktorí začali pracovať ako hodinoví manželia – Milana, Honzu, Jakuba a Kryštofa . Milanov (Bolek Polívka) vzťah k doktorke Eliške (Eva Holubová) sa sľubne vyvíja, a keď sa ju Milan konečne odhodlá požiadať o ruku, vyzerá to, že svadbe už nič nestojí v ceste. Teda okrem jednej „maličkosti“ – Milan je stále ženatý so Slovenkou Jankou (Zdena Studenková), matkou Kryštofa, s ktorou sa pred rokmi akosi zabudol rozviesť. Okrem Milanových lapálií, je tu ešte jeden problém – návrat štvorice k hraniu vodného póla sa vôbec nedarí. Zostali už len traja – a to je akosi málo. Aby zachránili partiu a vytiahli kamaráta Jakuba (David Matásek) z depresií, sa Kryštof (Lukáš Latinák) rozhodne priviezť do bazéna akvabely a natrénovať s nimi vystúpenie. Honza (David Novotný) z Kryštofovho plánu veľmi nadšený nie je, ale s vidinou záchrany kamaráta (a možnosťou byť v prítomnosti krásnych akvabel) sa všetci pustia do prípravy vystúpenia s názvom „Hodinový manžel“... Hrajú: Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek, Lukáš Latinák, Zdena Studenková, Eva Holubová, Zuzana Norisová, Simona Babčáková, Jana Stryková

Manžel na hodinu

Prečo práve on?

11.1. - 17.1.2017 / 21:00

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 15:15, 20:10, 12.1., 13.1., 16.1., 17.1. - vždy o 18:30, 21:00, 14.1., 15.1. - 13:10, 18:30, 21:00, Najhoršie sny sa môžu splniť napríklad aj na Vianoce. A presne to sa stalo Nedovi (Bryan Cranston), ktorý prišiel s rodinou za svojou dcérou Stephanii (Zoey Deutch) a jej novým priateľom Lairdom (James Franco) do Silicon Valley, kde obaja pracujú. Tešil sa, že na sviatky bude rodina pokope a on sa zoznámi s partnerom svojej dcéry. Jediné, čo ho ale čaká, je totálny šok. Jeho milovaná dcéra, svetlo jeho života, si nabalila bláznivo potetovaného, brutálne úprimného, bezohľadne bezstarostného a úplne výstredného počítačového multimilionára. Laird nemá žiadne zábrany a všetky problémy rieši tým, že si ich vôbec nevšíma, alebo ich jednoducho prevalcuje. A teraz chce behom vianočných sviatkov získať požehnanie od rodičov svojej milej ešte predtým, ako ju požiada o ruku… John Hamburg (scenárista komédií Foter je lotor, Jeho foter to je lotor, Fotri sú lotri) sa predstavuje ako režisér ďalšej rodinnej komédie o otcovi a snúbencovi jeho dcéry. Svoj nový bláznivý filmový titul Hamburg okomentoval slovami: „Dostanete sa do vojny medzi Cranstonom a Francom – jeden je solídnym mužom typu „soľ zeme“ so zásadami zo starej školy a ten druhý je šialencom zo školy novej.“ Hrajú: James Franco, Bryan Cranston, Megan Mullally, Zoey Deutch, Cedric the Entertainer, Griffin Gluck, Keegan-Michael Key

Prečo práve on?

Rogue One: Star Wars Story

11.1. - 17.1.2017 / 18:10

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 13:30, 20:30, 12.1. - 17.1. - vždy o 14:00, 18:10, Rogue One: A Star Wars Story je prvá zo série samostatných filmov Lucasfilmu. Rozpráva príbeh skupiny netradičných hrdinov, ktorí sa spoja, aby splnili zdanlivo nemožnú úlohu – ukradli plány Hviezdy smrti. Pri verzii so slovenským dabingom je odporúčaná prístupnosť 7+ Pri verzii s titulkami je odporúčaná prístupnosť 12 + Hrajú: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Wen Jiang, Forest Whitaker, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Jonathan Aris, Genevieve O'Reilly, Warwick Davis, Jimmy Smits, James Earl Jones, Arthur L. Bernstein, Attila G. Kerekes, Ned Dennehy, Alistair Petrie, Daniel Eghan

Rogue One: Star Wars Story

Spievaj

11.1. - 17.1.2017 / 18:15

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 14:50, 15:30, 17:50, 12.1., 13.1., 16.1., 17.1. - vždy o 15:45, 18:15, 14.1., 15.1. - 13:30, 15:45, 18:15, Podnikavý chlapík Buster Moon má poslednú šancu zachrániť divadlo, ktoré zdedil po svojom otcovi. Všetko staví na jednu kartu - na veľkolepú talentovú spevácku súťaž, akú svet ešte nevidel. A rovnako ako je pestré zloženie zvieracích súťažiacich, je pestrý aj ich repertoár, ktorý sa rozpína od Franka Sinatru až po Lady Gaga. Tvorcovia Mimoňov a Tajného života maznáčikov sa tentokrát vydali dobývať kiná s príbehom, ktorý vám pohladí nielen dušu, ale aj uši. Možno by Busterova talentová show nebola tak veľkolepá, keby sa jeho verná sekretárka slečna Crawlyová (chameleónka s veľmi neposednými očami) nepomýlila vo výške finančnej odmeny pre víťaza na letákoch, ktorými zaplavila mesto. A tak sa v deň súťaže pred Busterovým divadlom vytvorí dllhočizný rad nadšencov, ktorí veria vo svoje víťazstvo. Medzi nimi čakajú aj očividné talenty. Napríklad opičiak Johnny, syn gangstera, ktorý Johnnyho spev neuznáva, pretože banka sa s ním vykradnúť nedá... Rosita je zas tak zamestnaná výchovou svojich malých prasiatok, že si môže spievať maximálne v kuchyni. A hlasovo dokonalá slonica Mína zo seba pred ľuďmi nedokáže vydať ani hlások. Lenže keď máte sen, mali by ste za ním ísť, aj keby ste mali pri svojom snažení na chvíľu padnúť. Ako hovorí Buster Moon: „Na tom, že dopadnete na dno, je najlepšie to, že ďalej už vedie cesta len hore.“ Producent Chris Meledandri, v ktorého hlave sa zrodili geniálni Mimoni, a režisér Garth Jennings sa zhodujú, že tento príbeh vznikol aj vďaka ich posadnutosti hudbou. Film je „napeckovaný“ muzikou, zaznie v ňom viac ako šesťdesiat hitov, vrátane tých, ktoré práve teraz dominujú na popredných priečkach hitparád. „Hudba dotvára charaktery jednotlivých hrdinov a pomáha ich minipríbehy skladať dokopy,“ hovorí režisér Jennings. Hrajú: Maroš Kramár, Diana Mórová, Emma Drobná, Kamila Magálová, Štefan Skrúcaný, Roman Pomajbo, Peter Marcin, Richard Stanke, Michal Hudák, Vladimír Kobielsky, Eva Sakálová, Lukáš Frlajs, Patrik Vyskočil a ďalší

Spievaj

Veľký čínsky múr

11.1. - 17.1.2017 / 15:50

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 14:40, 16:00, 17:00, 18:00, 18:40, 19:20, 20:30, 21:00, 21:40, 12.1., 13.1., 16.1., 17.1. - vždy o 15:50, 16:00, 17:50, 20:40, 21:00, 14.1., 15.1. - 13:20, 15:50, 16:00, 17:50, 20:40, 21:00, Jeho tvorcovia museli mať dobrý dôvod na to, aby z nej urobili najväčšiu stavbu sveta. Veľký čínsky múr je opradený mnohými mýtmi. Jedného z nich sa chopil legendárny režisér Čang Yimou, ktorý s pomocou Matta Damona natočil veľkolepé dobrodružné fantasy, v ktorom nepôjde o nič menšie, než o záchranu ľudskej civilizácie. Hollywoodska superstar hrá vo Veľkom čínskom múre súbojmi zoceleného žoldniera Williama Garina, ktorý prišiel na Ďaleký východ získať tajomstvo strelného prachu. Mimoriadne nebezpečná misia v exotickom prostredí nemohla dopadnúť dobre, a ani tak výnimočný lukostrelec, akým je Garin, sa nedokázal ubrániť obrovskej presile bojovníkov tajného zoskupenia. Ich prvotnou úlohou je ochrana masívneho a zdanlivo nekonečného múru, pri pohľade na ktorý by Garinovi a jeho priateľovi Pero Tovarovi (Pedro Pascal) spadla sánka, keby im nehrozila poprava. K nej však nedôjde, na múr zaútočí armáda monštier a pomoc skvelých vojakov sa ich väzniteľom hodí. Ťažko ale povedať, či si zoči-voči valiacim sa nemilosrdným monštrám nemali radšej vybrať popravu. Veľký čínsky múr je historicky najväčší film, ktorý sa natáčal na území najľudnatejšej krajiny na svete. Jeho producenti aj preto nechceli nič ponechať náhode a dali dokopy výnimočnú zostavu, v ktorej figuruje hneď 25 držiteľov Oscarov. Veľkoleposť filmu tiež zaručuje jeho režisér Čang Yimou, ktorý okrem fantastických filmov Hrdina a Klan lietajúcich dýk režíroval aj slávnostné otvorenie olympijských hier v Pekingu. Podľa neho však najväčšia výzva ležala na samom začiatku, teda v scenári. „Písali ho Američania a ja som do neho dodával čínsky uhol pohľadu. Museli sme ho vybalancovať tak, aby sa páčil ako Európanom a Američanom, tak aj Číňanom. To bola jednoznačne najnáročnejšia práca,“ hovorí legenda svetového filmu. Hrajú: Matt Damon, Andy Lau, Willem Dafoe, Pedro Pascal, Han Lu, Tian Jing, Hanyu Zhang, Eddie Peng, Kenny Lin, Numan Acar, Xuan Huang

Veľký čínsky múr

Vianočná párty

11.1. - 17.1.2017 / 14:10

Miesto konania: Lamač 6780, Bratislava
Predstavenia: 11.1. - 17:40, 12.1. - 17.1. - vždy o 14:10, Vianoce prichádzajú, treba sa na ne poriadne pripraviť! Jediný spôsob, ako uloviť významného klienta a zachrániť firemnú pobočku pre zavretím, je usporiadať veľkolepý vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnete. Na ktorý NIKDY NIKTO nezabudne! Hrajú: T.J. Miller, Jennifer Aniston, Jason Bateman, Kate McKinnon, Olivia Munn, Randall Park, David Kallaway

Vianočná párty
Akcie 1-20 z 534

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang