Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Americká centrálna banka menovú politiku nezmenila, úrokové sadzby plánuje zvyšovať aj naďalej

Americká centrálna banka menovú politiku nezmenila, úrokové sadzby plánuje zvyšovať aj naďalej

Dalšie články v kategórií

WASHINGTON 9. novembra (WebNoviny.sk) – Americká centrálna banka (Fed) vo štvrtok potvrdila základnú úrokovú sadzbu v pásme 2 až 2,25 percenta.

Federálny rezervný systém zopakoval, že podmienky v ekonomike zostávajú priaznivé vďaka nízkej nezamestnanosti a silným spotrebiteľským výdavkom. Inflácia sa tiež nachádza v blízkosti cieľovej hodnoty 2 percentá, ktorú považuje Fed za optimálnu pre udržanie cenovej stability.

Napriek sporom s kľúčovými obchodnými partnermi, nižším firemným investíciám a spomaleniu na trhu s bývaním, zostáva ekonomika celkovo odolná, uviedol Fed vo vyhlásení.

Dôraz na silnú ekonomiku a záverečné komuniké, ktoré takmer kopíruje obsah vyhlásenia z predchádzajúceho septembrového zasadnutia, podľa analytikov naznačujú, že Fed je v decembri pripravený na ďalšie zvýšenie úrokových sadzieb. Centrálna banka už skôr oznámila, že počas budúceho roka plánuje sadzby zvyšovať celkovo trikrát.Viac k témam: americká centrálna banka, FED americký Federálny rezervný systém, úroková sadzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Americká centrálna banka menovú politiku nezmenila, úrokové sadzby plánuje zvyšovať aj naďalej © SITA Všetky práva vyhradené.